امروز سه شنبه 29 مرداد

کد سیتی | پایگاه تخصصی آموزشی کشور | دانلود فیلم های آموزشی به زبان فارسی

دسته بندی گروه های آموزشی
دانلود فیلم های آموزشی فارسی
رسانه های فارسی زبان
دانلود فیلم های آموزشی فارسی
رسانه های انگلیسی زبان
دانلود فیلم های آموزشی انگلیسی
جدیدترین فیلم های انگلیسی
آرشیو فیلم های آموزشی زبان اصلی
خرید پستی فیلم های آموزشی فارسی
فروشگاه کد سیتی

عضویت در گروه کد سیتیارسال جدیدترین مطالب آموزشی به ایمیل شما فقط با عضویت رایگان در گروه کد سیتی
شما نیز هم اکنون به جمع یکی از بزرگترین گروه های علمی در کشور شوید

مزایای عضویت در گروه کد سیتی
 • دریافت جدیدترین مجله های علمی
 • دریافت جدیدترین اخبار روز دنیا
 • دریافت جدیدترین فیلم های آموزشی فارسی و خارجی
 • دریافت جدیدترین کتابهای الکترونیکی فارسی و خارجی
 • دریافت جدیدترین پروژه های کد سیتی و پروژه های دانشجویی
 • دریافت جدیدترین و بروز ترین نرم افزارهای روز دنیا
 • آشنایی با بزرگترین اساتید دانشگاه ها در ایران و سایر کشوها
 • دریافت جدیدترین مقالات دانشجویی از دانشگاه های معتبر ایران و سایر کشورها

با عضویت در خبرنامه کد سیتی , جدیدترین منابع آموزشی به ایمیل شما ارسال خواهد شد . برای این منظور کافیست ایمیل خود را وارد کنید

.

دانلود کتاب آموزش جامع LINQ (لینک) به زبان فارسی

توسط : codecity / پست شده در : پنجشنبه 19 بهمن 1391 11:48
دانلود کتاب آموزش جامع LINQ (لینک) به زبان فارسی
دانلود کتاب آموزش جامع LINQ (لینک) به زبان فارسی

دانلود کتاب آموزش جامع  LINQ (لینک) به زبان فارسی . با سلام خدمت شما دوستان عزیز . در این پست از سایت کد سیتی با مجموعه فوق العاده از آموزش LINQ در خدمت شما دوستان هستیم . این کتاب آموزشی که شامل 105 صفحه می باشد در مورد این تکنولوژی جالب و بسیار پر کاربرد مباحث ارزنده ای را ارائه داده است که سایت کد سیتی به تمام علاقه مندان به این تکنولوژی پیشنهاد می کند این کتاب رو دانلود و حتما مباحث آن را پی گیری کنند . امید است که مشکلات شما دوستان رو برطرف کند در ضمن این کتاب در حال تکمیل شدن می باشد , اگر در آن اشکال و یا اشکلاتی و یا اینکه نکته و مطلب جا افتاده ای برای افزوده شدن وجود دارد حتما مطالبی که در نظر دارید به ایمیلی که در خوده کتاب درج شده ارسال تا بتوانیم فضای مناسبی برای یاد گیری این تکنولوژی در اینترنت به وجود بیاوریم . شما دوستان می توانید کتاب آموزش Linq رو از سایت کد سیتی مرجع تخصصی کتاب های آموزشی کامپیوتر دانلود نمائید . اما د راین قسمت به بیان برخی مطالبی که در این کتاب بیان شده خواهیم پرداخت . ابتدا در رابطه با خوده LINQ مباحثی رو در نظر داریم که ارائه بدیم و اینکه واقعا LINQ چیست و کاربرد آن در دنیای برنامه نویسی امروز چه تاثیری دارد .
مقدمه بر LINQ
امروزه با وجود زبان های شی گرا که قابلیت های زیادی را در اختار توسعه دهندگان قرار می دهد , روش های مختلفی برای ارتباط با پایگاه داده های رابطه ای وجود دارد . با این وجود فقدان روشی مشخص و آسان برای اتصال به انواع پایگاه داده های رابطه ای و به صورت کلی به هر نوع منبع داده ای که به صورت شی نیست , احساس می شود , البته باید بگویم می شد . شاید شما بگوید که ADO.Net می تواند با استفاده از مفهوم DataSet به این آرمان دست یابد اما برای تحقق آن می بایست از یک شی DataAdapter استفاده کرد . یک شی DataAdapter چهار شی Command را در خود پیاده سازی می کند که این اشیا برای انجام عملیات Select , Delete , Update و Insert بر روی پایگاه داده مورد استفاده قار می گیرند ولی توجه داشته باشید که برای انجام این عمل شما می بایست این اشیا را به عبارت SQL مناسب خود مقداردهی کنید و با انجام این عمل تا هنگام اجرای برنامه نمی توانیم از صحت عبارت SQL خود اطمینان کسب کنید . این بدان معناست که عبارات SQL در زبان های دات نت بیگانه هستند و عبارت SQL مقداردهی شده برای دات نت و برنامه نویس در تاریکی است و تا اجرا نشدن عبارت SQL از صحت عبارت هیچ اطلاعی نداریم .
 LINQ چیست ؟
در کنفرانس توسعه دهندگان حرفه ای مایکروسافت در سال 2005 آقای هلسبرگ یک تکنولوژی جدید که بتوان به وسیله آن با هر نوع منبع داده ای به یک روش یکسان اتصال برقرار کرد به نام LINQ معرفی نمود . LINQ مخفف عبارت Language Intergrated Query است توجه داشته باشید که آن را لینک (Link) تلفظ کنید . LINQ یک راه حل یکسان برای اتصال برقرار کردن و بازیابی اطلاعات از هر شی که رابط IEnumerable را پیاده سازی کرده باشد فراهم می کند . بوسیله LINQ می توان با آرایه ها و مجموعه های درون حافظه , پایگاه داده های رابطه ای و حتی اسناد XML را به عنوان منبع داده در نظر گرفت و با آن کار کرد . بوسیله LINQ می توان اطالعات را از هر منبع داده ای با گرامری مشابه و خوش شکل بازیابی کرد . گرامری که بسیار شبیه به نوشتار نحوی SQL است , توجه داشته باشید که هدف تیم سازنده LINQ , اضافه کردن یک راه جدید برای بازیابی داده ها نیست , بلکه فراهم کردن یک مجموعه دستورات محلی و جامع برای بازیابی اطلاعات که از هر نوع منبع داده ای پشتیبانی می کند .
LINQ یک سری مجموعه دستورات توانمند را ارائه می کند که بوسیله آنها می توان پرس و جوهای پیاده سازی کرد که از مواردی چون join ها , توابع Aggregation مرتب سازی , فیلتر و ... پشتیبانی کند . این دستورات را Language-level می نامند و دیگر نیازی به کامپایل برای دیدن نتیجه نیست , بله این مشکلی بود که در تکنولوژی ADO.Net با آن دست و پنجه نرم می کردیم , یعنی برای مشاهده نتیجه کوئری آن را اجرا می کردیم که مشکلاتی از قبیل خطایابی برنامه نویسی را دشوار می کرد و عرصه توسعه را بسیار طولانی تر . شاید شما فکر کنید که LINQ ابزاری است که بتوان با آن کوئری های بر روی آرایه و مجموعه ها , پایگاه داده و یا XML پیاده سازی کرد ولی این تعریف درستی از LINQ نیست بلکه یک تکنولوژی است که بتوان Provider های را پیاده سازی کرد تا بوسیله آن با منابع داده ارتباط برقرار کرد به طور مثال Provider های مانند LINQ To SQL و یا LINQ To XML که توسط تیم توسعه  NET. پیاده سازی شده اند که به آن مدل Provider اطلاق می شود . البته برای اینکه تیم توسعه دهنده لینک بتواند لینک را طراحی کند می بایست یک سری قابلیت ها را در زبان های دات نتی بوجود می آورد تا بتوان پرس و جوها را د رهمه ی زبان های دات نتی به یک صورت تولید و استفاده کرد به همین دلیل با معرفی لینک تکنولوژی های جدیدی همانند توابع الحاقش که کارکرد اصلی لینک را تحقق می دهد و توابع بی نام , عبارات لامبدا و چندی دیگر که در کتابی که سایت کد سیتی در اختیار شما دوستان قرار داده خواهید دید .
LINQ  TO Object : یک API است و متدهای که نشان دهنده عملگرهای استاندارد پرس و جو یم باشند را فراهم می کند . این متدها برای بازیابی اطلاعات از تمامی اشیائی که رابط IEnumerable را پیاده سازی کرده باشند , استفاده می شود (آرایه و مجموعه عام و غیر عام درون حافظه) .
LINQ To DataSet : این مدل , از عملیات پرس و جو بر روی DataTable ها و DataSet های موجود در ADO.Net پشتیبانی می کند .
LINQ To SQL : نام است که برای API معین شده که به وسیله آن می توان از بانک های رابطه ای مانند SQL Server استفاده کرد به طور خلاصه باعث تسهیل در استفاده از بانک اطلاعاتی و اعمالی نظیر کار با پرس و جو ها , درج , حذف و ویرایش می شود . برای استفاده از LINQ To SQL می بایست یک ارجاع به اسمبلی System.Data.Linq.dll داشته باشید .
LINQ TO Entities : یک راه حل ارائه شده توسط Microsoft ORM می باشد و توسعه یافته LINQ To SQL است . LINQ To Entities بین پایگاه داده ی فیزیکی و طراحی منطقی و تجاری قرار می گیرد و اجازه استفاده از آن را به صورت موجودیت ها می دهد .
LINQ To XML : علاوه بر تعمیم عملگرهای استاندارد پرس و جو شامل یک سری خصوصیات ویژه XML برای ایجاد اسناد XML و همچنین پرس و جو بر روی آنها می باشد البته تیم توسعه لینک خصوصیت جدیدی برای استفاده از اسناد XML طراحی نکرده بلکه استاندارد XML DOM را پشتیبانی کرده است یعنی دیگر نیازی به یادگیری XPath ندارید . برای استفاده از LINQ To XML می بایست یک ارجاع به اسمبلی System.XML.Linq.dll به پروژه اضافه کنید .
البته برنامه نویسان می توانند این Provider ها را توسعه دهند و یا اینکه برای مصارف خاص از Provider ها از آنها استفاده کنند . مدل رابطه دارای مزایایی است که در نگاه اول متوجه آنها نمی شویم ولی با نگرش دقیق در آن به این مزایا پی می بریم .
1- برنامه نویس می تواند با تصور خود کوتری طراحی کند و آنها را به صورت بصری ویرایش کند .
2- با فراهم شدن گزینه قبل شرایطی بوجود می آید که برنامه نویس می تواند کوئری خود را به حداکثر کارایی خود برساند چون کوتری را مشاهده می کند .
3- برنامه نویس می تواند Provider ی برای منبع داده خود طراحی کند تا دیگران با آن به منبع داده او دسترسی داشته باشند به طور مثال اگر شما یک Web Service داشته باشید و بخواهید کاربران تحت یک سیستم به آن دسترسی داشته باشند برای این منظور می توانید یک Provider طراحی کنید .
اسمبلی های مرکزی LINQ
system.core.dll : انواعی را تعریف می کند که LINQ API مرکزی را نمایش می دهند . این یکی از اسمبلی های است که شما باید به آن ارجاع داشته باشید .
System.Data.Linq.dll : کارایی برای استفاده LINQ با پایگاه داده های رابطه ای را مهیا می کند . (LiINQ To SQL)
System.Xml.Linq.dll : کارایی برای استفاده LINQ با اسناد XML را فراهم می کند (LINQ TO XML) .
خصوصیات جدید #C برای
LINQ
LINQ توانایی خود را بوسیله قابلیت های جدید به دست می آورد که برای استفاده از LINQ  می بایست از خصوصیات جدید سی شارپ استفاده کنیم , برای اینکه بتوانیم درک بهتری از عبارت LINQ  داشته باشیم لازم است تا این خصوصیات جدید را که در سی شارپ 2.0 و سی شارپ 3.0 به زبان سی شارپ اضافه گردیده را فرا بگیریم .
این خصوصیات جدید عبارتند از :
- نوع های بی نام : Anonymous types
- مقدار دهنده اولیه به اشیا : Object Initializers

- نوع بندی ضمنی : Type Inference
- توابع توسعه : Extension Methods
- عبارات لامبدا : Lambda Expressions
- عبارات پرس و جو : Query Expresions

نوع های بی نام : Anonymous types
شما به عنوان یک برنامه نویسی OO مزایای تعریف کلاس ها برای نمایش جزئیات و کارایی یک موجودیت برنامه نویسی را می دانید . هر وقت شما نیاز به تعریف یک کلاس داشته باشید , آن را تعریف و پیاده سازی می کنید ولی هنگامی که شما می خواهید کلاسی را برای مدلسازی مجموعه ای از داده های کپسوله شده بدون تابع , رویداد و یا کارایی سفارشی دیگری ایجاد کنید و حتی این مدل سازی فقط درون پروژه شما مورد استفاده قرار گرفته باشد و دیگر قصد استفاده از آن را نداشته باشید چکار انجام می دهید ؟ آیا کلاس جدید ایجاد می کنید ؟ اینجاست که نوع های بی نام به کمک شما می آیند و یک میان بر بسیار بزرگ را در جلوی پای شما قرار می دهد . وقتی می خواهید یک نوع بی نام ایجاد کنید این کار را با استفاده از کلمه کلیدی var انجام می دهید . نوع های بی نام این قابلیت را فراهم می کنند که انواع قوی نوع بندی شده را بدون نیاز به ایجاد کلاس ها , ایجاد کنید . در LINQ از نوع های بی نام استفاده زیادی می شود چون پاسخ پرس و جوها ممکن است هر نوعی باشد و از آنها به عنوان منبع داده موقتی استفاده می شود .  
مقدار دهنده اولیه به اشیا : Object Initializers
امروزه در برنامه نویسی برای پیاده سازی موجودیت ها از کلاس ها استفاده می کنیم که در مهندسی نرم افزار به این روش Entity Types اطلاق می شود و به عنوان بسته های اطلاعاتی محسوب می شوند ولی در طی این امر مشکلاتی وجود دارد که یکی از آن ها پیاده سازی سازنده های مختلف است . با قابلیت جدید سی شارپ یعنی مقدار دهنده اولیه به اشیا می توان تا حد بسیار زیادی از این پیچیدگی جلوگیری کرد و همچنین تا حد زیادی از بار کد نویسی کاست به طوری که می توان در هنگام ایجاد نمونه از کلاس به فیلدهای عمومی و Property ها دسترسی پیدا کرد و به صورت سفارشی آنها را مقدار دهی نمود .
نوع بندی ضمنی : Type Inference
کلمه کلیدی var (نوع بندی ضمنی) به کامپایلر اعلام می کد که خودش در مورد نوع متغیر تصمیم گیری می کند و هیچ موقع برنامه نویس نمی تواند به صورت صریح نوع آن را مشخص کند البته این تصمیم گیری برای نوع متغیر در زمان استفاده ون مقداردهی شدن انجام می گیرد . در اصل var یک کلمه کلیدی سی شارپ نیست ولی می توان از این توکن بدون رخ دادن خطا به عنوان یک نوع داده استفاده کرد اما در هنگام کامپایل شدن کد , کامپایلر آن را از روی قراین به عنوان یک کلمه کلیدی می شناسد .

توابع توسعه : Extension Methods
توابع توسعه امکان به دست آوردن کارایی جدید را بدون نیاز به اطلاح مستقیم نوع مورد توسعه و یا انواع کامپایل شده موجود (کلاس ها , struct ها و پیاده سازی های اینترفیس) و همچنین انواع در حال کامپایل کنونی را بوجود می آورد ( به دلیل در دسترس نبودن کد و یا اجازه ندادن کلاس برای ارث بری) . این تکنیک برای تزریق کارایی جدید به انواعی که کد پایه آنها وجود ندارد بسیار سودمند خواهد بود و قابلیت اصلی پرس و جو لینک توسط توابع توسعه به دست آمده است . در تعریف توابع توسعه اولین محدودیتی که با آن رو به رو می شویم این است که آنها باید درون یک کلاس static تعریف شوند , بنابراین هر تابع توسعه می بایست با کلمه کلیدی static تعریف شود دومین محدودیت این است که ما برای اعلام این تابع به عنوان تابع توسعه به کامپایلر می بایست با یک کلمه کلیدی this در اولین (و فقط اولین) پارامتر ووردی تابع استفاده کنیم .
نکاتی که باید در هنگام تعریف توابع توسعه باید به آنها توجه کنید :
- اگر یک تابع توسعه تعریف کرده اید ولی یک توسعه داخلی با الگویی مشابه (نه البته یکسان) وجود داشت , اولویت فراخوانی با توسعه داخلی است .
- خصوصیات  , رویدادها و عملگرها قابل توسعه نیستندن ولی مطرح شده اند و امید است در نسخه های بعدی سی شارپ این قابلیت ها نیز افزوده شوند .
توابع توسعه ذاتا توابع ایستای معمولی هستند که می توانند در یک نمونه از نوع توسعه یافته مورد استفاده قرار گیرند که با توجه به قواعد نحوی توابع ایستا نمی توانند به اعضای (فید و یا تابع) دیگر نوع توسعه یافته , دسترسی پیدا کنند که با توجه به این مسعله توسعه دادن با به ارث بردن به کلی تفاوت دارد و شما نمی توانید یک فیلد یک کلاس را توسط تابع خود مورد استفاده قرار دهید .
تعریف توابع توسعه
همانطور که اشاره شد در تعریف توابع توسعه اولین پارامتر ورودی تابع با کلمه کلیدی this شروع می شود و نام کلاس مورد نظر برای توسعه نیز قید می گردد و تابع می بایست از نوع static باشد . توابع توسعه تمامی قابلیت های توابع ایستای معمول را دار می باشند یعنی می توان آنها را بوسیله تابع ایستا و یا نمونه سازی فراخوانی نمیود . خوب عزیزان بحث در زمینه تکنولوژی LINQ رو همین جا به اتمام می رسانیم و توصیه ما به شما این است که برای ادامه مطالب حتما این کتاب آموزشی رو دانلود و مطالعه بفرمائید .

اما فهرست مطالب این کتاب :
- نکته قابل توجه
- مقدمه بر LINQ
-
LINQ چیست ؟
- LINQ To Objects
- LINQ To DataSet
- LINQ To SQL
- LINQ To Entites
- LINQ  To XML
- اسمبلی های مرکزی LINQ
- System.Core.dll
- System.Data.Linq.dll
- system.xml.linq.dll
- نوشتن اولیه برنامه توسط LINQ
- خصوصیات جددی #C برای LINQ
- نوع های بی نام
- مقدار دهنده اولی به اشیا
- نوع بندی ضمنی
- توابع توسعه
- تعریف توابع توسعه
- فراخوانی توابع توسعه در سطح نمونه ای
- فراخونی توایع توسعه در سطح ایستا
- استفاده Interlisence از توابع توسعه
- توسعه رابط ها بوسیله توابع توسعه
- عبارات لامبدا
- تعریف عبارات لامبدا
- عبارات پرس و جو
- مقدمه ای بر نوشتار LINQ
- پرس و جو های LINQ
- نوشتار پرس و جوها
- عملگرهای استاندارد پرس و جو
- انواع عملگرهای استاندارد پرس و جو
- عملگر شرطی
- عملگر where
- عملگر oftype
و ....

حجم فایل : 1.61 مگابایت

لینک دانلود مستقیم : دانلود کتاب آموزش جامع  LINQ (لینک) به زبان فارسی

لینک دانلود مدیا فایر : دانلود کتاب آموزش جامع  LINQ (لینک) به زبان فارسی

پسورد فایل :www.codecity.ir

راهنمای دانلود فیلم ها و کلیپ های آموزشی سایت :
تنها اعضای ویژه سایت می توانند از فیلم های آموزشی سایت استفاده کنند . برای عضویت ویژه تنها لازم است در سایت عضو شده و در قسمت اکانت VIP اقدام به افزایش اعتبار کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه عضویت اینجا کلیک کنید .

ورود به سایت | ثبت نام در سایت
 • 1- حتما از نرم افزار Internet Download Manager برای دانلود فایل ها استفاده کنید .
 • 2- بعد از دانلود , با استفاده از نرم افزار Winrar فایل را از حالت فشرده خارج کنید .
 • 3- هنگام وارد نمودن پسورد عبارت www.codecity.ir را به صورت حروف کوچک تایپ نمائید .
 • 4- برای نمایش فیلم ها می توانید از نرم افزار هایی مانند Km Player , VLC Player یا Media Player Classic استفاده کنید .

آموزش روتوش و میکاپ تصاویر به سبک حرفه ای در فتوشاپ ۲۰۱۷ با کمک پنل ویژه

توسط : codecity / پست شده در : 1499312429
آموزش روتوش و میکاپ تصاویر به سبک حرفه ای در فتوشاپ ۲۰۱۷ با کمک پنل ویژه

پنل حرفه ای روتوش ابزاری است که امکانات یک روتوش حرفه ای و بی نقص را با ابزار مرتبط فتوشاپ برای شما فراهم می کند، تکنیک های حرفه ای روتوش را با میانبرهای ایجاد شده توسط این نرم افزار براحتی قادرید به تصاویر دلخواه خود اعمال نمایید و در یک کلام آموزش روتوش و میکاپ را به روش حرفه ای ها بیاموزید.
در این پنل حرفه ای ترین متدهای روتوش در فتوشاپ و کارها در قالب یک دستور ساده اجرا می شود و شما تنها ویرایش های شخصی خود را اعمال می کنید.ادامه مطلب / دانلود
ارسال نظر